9000. MESAJ ŞEREFİNE: 1970 PLYMOUTH ROAD RUNNER - GMP

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

9000. MESAJ ŞEREFİNE: 1970 PLYMOUTH ROAD RUNNER - GMP

İletiYazar: Erdem » 18 Arl 2016, 17:48

Tum foruma selamlarimi ileterek merhaba diyorum :smile: Zaman her zamanki gibi cabucak geciverdi ve guzel forumumuzda 9000. mesaja gelme sansina eristim. Keske bu paylasimi daha huzurlu ve mutlu oldugumuz gunlerde yapabilseydim ama sanirim hepimiz ulkemizdeki son olaylardan etkilendik ve keyfimiz kacti. Her seye ragmen bir modelin tozunu almak, orasini-burasini acip incelemek insani mutlu eden ve biraz da olsun kafamizi dagitmaya yardimci olan bir sey.

Forumdaki 9000. mesajim icin uzun suredir pesinde oldugum bir MOPAR guzeli olan 1970 Plymouth Road Runner convertible modelin paylasimini sectim. Arac '1 of 1' olarak geciyor zira gercek arabayi siparis eden kisi standart 1970 Plymouth'da yer almayan bazi ozellikler istemis ve bunlar sebebiyle arac o sene bu ozelliklerle satilan tek Plymouth Road Runner olmus. Bu konuyla ilgili detayli bilgi az sonra okuyacaginiz (ya da okumanizi umdugum :lol: ) tarihcede yer aliyor.

Gelelim modelin ozelliklerine, GMP uretimi olan bu parca tugla gibi agirligi, acilabilen camlari, arka plakaligin altina gizlenmis benzin depo kapagi, hareketli şaftı, motor detaylari, kapi iclerinde ve aracin diger bazi bolgelerinde yer alan Road Runner cizgi film karekteri (hani tilki benzeri bir hayvan tarafindan surekli kovalanan ama hizi ve kurnazligi ile her defasinda kacmayi basaran karekter var ya, iste o) ile her Amerikan koleksiyonerini memnun edecektir bence.

Umarim daha uzun yillar boyunca forumda sizlerle birlikte olurum ve bu guzel ortamda farkli paylasimlarla hobimizi yasamaya devam ederiz. Sozu daha fazla uzatmadan iste karsinizda 9000. mesaja ozel 1970 Plymouth Road Runner convertible :syg:

TARIHCE
1970 yılının Ocak ayında Ohio’lu Daniel Roof askerden dondukten sonra ozel yapim bir convertible 1970 Plymouth Road Runner siparisi vermek icin yetkili saticiya gittiginde red cevabi aldi cunku siparis etmeyi dusundugu arabada hidrolik direksiyon ve fren bulunmasini istemiyordu (araci drag yaris aracina cevirme plani vardi) Sonunda bir baska yetkili satici bu arabayi tedarik etmeyi kabul etti ve B5 renk kodlu convertible Road Runner Dan’e teslim edildi. Aracta manuel 4 vites, gelistirilmis suspansiyon ve kaput ustu hava girisi vardi. Opsiyonel olarak takometre, 8 kanalli radyo ve farkli jantlar takilmis tekerlekler bulunuyordu. Dan’in ozel siparisi olan arac 4.145 dolara mal olmustu ve 19 Subat 1970’te kendisine teslim edildi.
Dan araci gunluk olarak kullanmak disinda ilk 3 sene sokak yarislarind da yaristirdi. Maddi problemler sebebiyle araci 1973 yili basinda satti, arac ikinci sahibi tarafindan kisa bir sure kullanildiktan sonra piston yaktigindan tamirciye birakildi. Aracin sahibi tamirciye gittiginde arabayi motorundan pekcok parcasi cikartilmis ve kaderine terk edilmis olarak buldu. Aractan geri kalanlar Ohio’ya getirildi ve 1974 yilinin sonlarinda 100 dolara ucuncu sahibine satildi.
Araci alan Jerry Springer baska bir arabadan (1970 Satellite) parcalar kullanarak tamire basladi ve 1975 yili baslarinda Road Runner yollara dondu ancak ayni yilin Nisan ayinda motorunun alev almasi sebebiyle buyuk zarar gordu. Bu olaydan sonra da parcalara ayrilmasi icin hurdaliga verildi.
İşte bu arac Amerika’da satilan tek 4 vitesli 1970 Plymouth Road Runner modeliydi.

RESIMLER
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 78
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 83
Rep Puani: 4235
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

Re: 9000. MESAJ ŞEREFİNE: 1970 PLYMOUTH ROAD RUNNER - GMP

İletiYazar: G.HEPARSLAN » 18 Arl 2016, 19:47

1000' li mesajlara özel bir paylaşım olmuş Erdem. :y:

13 Nisan 2008' de forumu kurarak yazmaya başladığım mesajların 13.936. sını, bu özel konu içinde paylaşıyorum.. :friends:

01 Ekim 2011' de foruma kayıt olarak 5 yılda gelinen 9.000 mesaj ve dolu dolu bir katkı söz konusu.. :nazar:

Hobimiz adına harcadığın emek ve tüm değerli katkılarından dolayı teşekkürler kardeşim. :handshake: :f:
Kullanıcı avatarı
G.HEPARSLAN
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Gökhan HEPARSLAN
1/18 Model Sayısı: 107
1/24 Model Sayısı: 11
1/32 Model Sayısı: 38
1/43 Model Sayısı: 135
1/64 Model sayısı: 499
1/72 Model Sayısı: 234
1/87 Model Sayısı: 52
- / -- Model Sayısı: 73
Motorsiklet Model: 15
Toplam Model Sayısı: 1165
Rep Puani: 16806
G.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yokG.HEPARSLAN rep puani yok

İletiYazar: ademunlu » 18 Arl 2016, 23:04

Yalnız bu araca gerçekten hayran oldum, çok güzelmiş. Ama söylemeden de edemeyeceğim, çekimler de bir harika. Hele bir iki resim var ki adeta gerçeğinden ayırt etme şansınız yok, özellikle de ilk 3 resim.
Kullanıcı avatarı
ademunlu
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Adem ÜNLÜ
1/18 Model Sayısı: 28
1/24 Model Sayısı: 10
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 35
Rep Puani: 50
ademunlu rep puani yok

İletiYazar: Eray KIVRAK » 18 Arl 2016, 23:50

Benzin koysak gider mi acaba? Bu nasıl detaylar :bravo:
İyi günlerde sergile Erdem abi
Resim
Kullanıcı avatarı
Eray KIVRAK
SİTE YÖNETİCİSİ
SİTE YÖNETİCİSİ

İsim: Eray KIVRAK
1/18 Model Sayısı: 36
1/24 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 5795
Eray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yokEray KIVRAK rep puani yok

İletiYazar: Bülent Aydoğan » 19 Arl 2016, 01:57

demek bu yüzden plaka 1 of 1 .. rengi ve jantları ok güzel.. model zaten çok kaliteli ve ağır.. güle güle sergile
Resim
Kullanıcı avatarı
Bülent Aydoğan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: bülent
1/18 Model Sayısı: 30
1/24 Model Sayısı: 4
1/43 Model Sayısı: 9
1/64 Model sayısı: 2
1/72 Model Sayısı: 17
- / -- Model Sayısı: 5
Motorsiklet Model: 12
Toplam Model Sayısı: 79
Rep Puani: 2794
Bülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yokBülent Aydoğan rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 19 Arl 2016, 09:30

Erdem abi daha Oldsmobile Rallye' nin etkisini üzerimden atamamışken bu paylaşımı görmek, beni daha da çöküntüye uğrattı. :sad1:

Müthiş bir model. Ağırlığını ve metal kokusunu buradan hissettim resmen. Detaylar; Evet ben gerçekten olması gerektiği gibi bir diecast modelim! diyor.. Tarihçesini okumak keyif verdi fakat aracın hikayesi biraz hüzünlü görünüyor. :wasntme: 70'lerde Convertible tarzı pek sevmem, aslında genelde Conv. otomobil sevmiyorum o ayrı konu fakat bu otomobile çok yakışmış. RoadRunner ayrı bir ekol. Bu zamana kadar gelmiş geçmiş en iyi karakterlerden biri bana göre ve aracın her yerinde bu karaktere rastlamak çok güzel. Ne diyeyim Erdem abi, kasıp kavurdun yine ortalığı. :smile: Tüm detayları ile bizlerle paylaştığın için teşekkürler. Eline emeğine sağlık.

Şunu da söylemeden edemeyeceğim;

Bu hobide tanışmaktan çok büyük memnuniyet duyduğum bir şahsiyetsin Erdem abim. Mütevaziliğin.. Her zaman ki sıcak yaklaşımın, yaşça benden büyük olmana rağmen her zaman aynı frekansta kalabilmemiz.. ve daha sayamayacağım bir çok güzel düşüncen ve davranışın, bu memnuniyetimin en büyük sebepleridir. İyi ki varsın! Nice güzel ortamlarda hep birlikte olmamız dileği ile.. :sapka:

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
tolgatitiz
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 46
Rep Puani: 2660
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Musa Can ÇİL » 19 Arl 2016, 11:29

GMP'nin güzel ürettiği ve artık nadide olan bir model. Ayrıca aracın hikayesini hep merak etmişimdir ve böyle bir hikayesinin olabileceğini tahmin etmemiştim. Şuan bu modele karşı olumlu düşüncelerim daha da pekişti diyebilirim. Hikayesi olan araçların modellerini nedense daha çok seviyorum. Keyifle sergilesin bu kocaoğlan abi :good2:
Kullanıcı avatarı
Musa Can ÇİL
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Musa Can CIL
1/18 Model Sayısı: 66
Motorsiklet Model: 1
Rep Puani: 2730
Musa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yokMusa Can ÇİL rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 19 Arl 2016, 12:44

G.HEPARSLAN yazdı:1000' li mesajlara özel bir paylaşım olmuş Erdem. :y:

13 Nisan 2008, 22:41' de forumu kurarak yazmaya başladığım mesajların 13.936. sını, bu özel konu içinde paylaşıyorum.. :friends:

01 Ekim 2011, 01:59' da foruma kayıt olarak 5 yılda gelinen 9.000 mesaj ve dolu dolu bir katkı söz konusu.. :nazar:

Hobimiz adına harcadığın emek ve tüm değerli katkılarından dolayı teşekkürler kardeşim. :handshake: :f:

Nazik ve onore eden yorumun için çok teşekkürler Gökhan Abi, böyle güzel bir şekilde takdir edilmek gerçekten mutlu etti beni ve bu olumlu duygularla yeni hafta da iyi başlamış oldu :smile5:

Mesaj yazarken hiçbir zaman adetsel olarak belirli bir sayıya ulaşma amacım olmadı, dileğim ve isteğim paylaşım yapan üyelerimize olabildiğince cevap yazarak onları (özellikle genç kardeşlerimizi) motive etmek ve emeklerinin dikkate alındığını göstermek oldu. Yeri geldi akşamları hanımdan dırdır yemek ( 'gene bilgisayarın başından kalkamadın' şeklinde) pahasına foruma katılım göstermeye çalıştım ve tüm bunların sonucunda foruma ufacık da olsa katkım olduysa ne mutlu bana. Bundan sonra da bu ortamda birlikte olmak dileklerimle :f: :smile5:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
G.HEPARSLAN
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 19 Arl 2016, 12:46

ademunlu yazdı:Yalnız bu araca gerçekten hayran oldum, çok güzelmiş. Ama söylemeden de edemeyeceğim, çekimler de bir harika. Hele bir iki resim var ki adeta gerçeğinden ayırt etme şansınız yok, özellikle de ilk 3 resim.

Teşekkürler Adem Bey, aslında ufak bir atlamam olmuş ve ilk 3 resmin 1/1 araca ait olduğunu yazmayı unutmuşum :lol: Keşke o kadar gerçekçi resimler çekme kabiliyetim olsaydı :smile:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 19 Arl 2016, 12:47

Eray KIVRAK yazdı:Benzin koysak gider mi acaba? Bu nasıl detaylar :bravo:
İyi günlerde sergile Erdem abi

Sağolasın Eray, vallahi gider mi bilemem ama 1/1 aracı görmek ve koltuğuna oturmak isterdim doğrusu :smile5:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 19 Arl 2016, 12:48

Bülent Aydoğan yazdı:demek bu yüzden plaka 1 of 1 .. rengi ve jantları ok güzel.. model zaten çok kaliteli ve ağır.. güle güle sergile

İlginç bir hikaye değil mi Bülent Abi, arabanın sonu hazinli olmuş; oysa bir müzede falan saklanabilseymiş keşke. İlgin için çok teşekkürler abi :good2:

Bülent Aydoğan
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 19 Arl 2016, 12:54

Berent.t yazdı:Erdem abi daha Oldsmobile Rallye' nin etkisini üzerimden atamamışken bu paylaşımı görmek, beni daha da çöküntüye uğrattı. :sad1:

Müthiş bir model. Ağırlığını ve metal kokusunu buradan hissettim resmen. Detaylar; Evet ben gerçekten olması gerektiği gibi bir diecast modelim! diyor.. Tarihçesini okumak keyif verdi fakat aracın hikayesi biraz hüzünlü görünüyor. :wasntme: 70'lerde Convertible tarzı pek sevmem, aslında genelde Conv. otomobil sevmiyorum o ayrı konu fakat bu otomobile çok yakışmış. RoadRunner ayrı bir ekol. Bu zamana kadar gelmiş geçmiş en iyi karakterlerden biri bana göre ve aracın her yerinde bu karaktere rastlamak çok güzel. Ne diyeyim Erdem abi, kasıp kavurdun yine ortalığı. :smile: Tüm detayları ile bizlerle paylaştığın için teşekkürler. Eline emeğine sağlık.

Şunu da söylemeden edemeyeceğim;

Bu hobide tanışmaktan çok büyük memnuniyet duyduğum bir şahsiyetsin Erdem abim. Mütevaziliğin.. Her zaman ki sıcak yaklaşımın, yaşça benden büyük olmana rağmen her zaman aynı frekansta kalabilmemiz.. ve daha sayamayacağım bir çok güzel düşüncen ve davranışın, bu memnuniyetimin en büyük sebepleridir. İyi ki varsın! Nice güzel ortamlarda hep birlikte olmamız dileği ile.. :sapka:

Berent'im ne yaptın sen, şu yazdıklarını arka arkaya 3 kere okusam ağlayabilirim :sapka: Şaka bir yana böylesine onore edici cümleleri okumak nasip oldu ya; ne diyeyim... :f: Malum; bizim hobi 'kurtlar sofrası' olabiliyor bazen ve sen de bu şekilde kötüye gitme ihtimali çok yüksek bir ortamda tanıdığım düzgün, aklında kurnazlık olmayan, hobiye ve modellerine değer veren, hava atma amaçlı değil keyif aldığı için model alan bir koleksiyonersin. Ve tüm bunlardan ötürü SEN DE İYİ Kİ VARSIN :handshake: :smile5: :good2:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 19 Arl 2016, 12:57

Musa Can ÇİL yazdı:GMP'nin güzel ürettiği ve artık nadide olan bir model. Ayrıca aracın hikayesini hep merak etmişimdir ve böyle bir hikayesinin olabileceğini tahmin etmemiştim. Şuan bu modele karşı olumlu düşüncelerim daha da pekişti diyebilirim. Hikayesi olan araçların modellerini nedense daha çok seviyorum. Keyifle sergilesin bu kocaoğlan abi :good2:

Çok sağol Musa, ne olduysa bu model de iyice az ilana çıkmaya başladı ve gerçekten saçma rakamlar istenir oldu. Tabii uygun rakamlı denk gelirse kaçırılmayacak bir parça, 1970 senesi zaten acayip bir yılmış; sadece bu yıldan rahat 8-10 model alınabilir yani. İlgin için çok teşekkürler :good2:

Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 17 misafir