1/18 LaFerrari - BBR

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Re: 1/18 LaFerrari - BBR

İletiYazar: cavallino » 09 Kas 2013, 12:39

eczserkan55 yazdı:Resin üretim harika görünüyor ... Diecast malzeme kullanımından ziyade dış cephede ki karbon görünümünün ve diğer ayrıntıların bu modelde Hw nin pek yansıtamayacağını düşünüyorum ancak peşin hükümlü olmamak lazım tabii ...

HW'nin boya kalitesini genel olararak beğeniyorum, ama panel kalınlıklarını ve boya mikronunu birkaç modeli hariç halen tutturabilmiş değiller, eski üretim Kyosho Ferrari ayarına getirebilseler güzel parçalar çıkacak ortaya. Tabi bir de LaFerrari'yi de yarım camlı yapmasınlar da :lol:

mesaj için cavallino arkadaşımıza teşekkür edenler:
REVOLUTION
cavallino
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: AYDIN CAN BEKÇiOGLU
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1325
cavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yok

İletiYazar: cavallino » 09 Kas 2013, 12:41

Serdar Gökhan yazdı:Fıstık gibi otomobil diyecek söz bulamıyorum başka. Hayırlı olsun abi iyi günler de sergile. :sapka: :nazar: :nazar: :nazar:

Teşekkür ederim Serdar :sapka:
cavallino
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

cavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yok

İletiYazar: cavallino » 09 Kas 2013, 12:45

MAKOSHARK yazdı:Bir Ferrari herzaman kırmızı olmalıdır.. :smile: :smile: :smile:

Katılıyorum :syg: , ha bu arada resine laf gelmemiş, şaşırdım :lol:
cavallino
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: cavallino » 09 Kas 2013, 12:49

baris41 yazdı:karbon detaylara bayıldım, bu bbr mr cok secdiğim markalar ama ürttikleri araçlar hiç bana hitap etmiyor işallah ilerde değişik markalarada girerler

Teşekkür ederim Barış, açıkçası italyanlardan küfeleri ağızlarına kadar dolduruyorlar :lol: başka markalara el atarlar mı? Zor... Ama zamanla değişmeyen bir şey de neredeyse yok, bakalım :think: .
cavallino
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: cavallino » 09 Kas 2013, 12:51

Nusret Karakaya yazdı:Detayları çok ince işlenmiş. Camdaki Ferrari logosu özellikle. :sapka: Hayırlı olsun iyi günlerde sergileyin bu canavarı.

Teşekkür ederim Nusret, logo detayını atlamamaları yerinde olmuş :drinksb:
cavallino
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: cavallino » 09 Kas 2013, 12:59

KADIHAN yazdı:Aydın can hayırlı olsun öncelikle. Aslında bir diecast sever olarak bu Kalıplama ve detayların hassasiyetini resinden başka yerde bulamayacağından eminim :grin: Carbon işlemesi, özellikle renk kontrastı, logolar gibi detaylar oldukça iyi işlenmiş modele :think:
Kazasız, belasız güzel günlerde sergilemen dileğiyle :happy:

Teşekkürler Ahmet, aslında Autoart'tan diecast olarak güzel işler çıkacağına eminim ama Ferrari piyasasına maalesef hiç girmedi. Bu yüzden şu an benim için tek alternatif resin. :drinksb:
cavallino
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: sui_cast » 09 Kas 2013, 14:38

Modeli inceleyerek ferrari'nin 1/1'de nasıl bir araç yaptığını anlayabiliriz.. Kataloğa falan gerek yok :+1:
Resim

mesaj için sui_cast arkadaşımıza teşekkür edenler:
cavallino
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/43 Model Sayısı: 2
1/87 Model Sayısı: 1
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 8145
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 09 Kas 2013, 15:43

Dokturmussun Aydin Can, hem resin model hem de yaptigin 1/10 model muthis. Hele kendi yaptigin kit uzerindeki iyilestirmeler imrendirdi dogrusu, buyuk emek ve maharet gerektirdigini tahmin edebiliyorum. Ferrari denildiginde forumda aklima ilk sen geliyorsun :lol: LaFerrari'ni de keyifle ve iyi gunlerde sergilemeni dilerim, tum detaylari ile sanat eseri kivaminda is cikartmis BBR :nazar:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
cavallino
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 1
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 09 Kas 2013, 17:03

cavallino yazdı:Havalandırma ızgaralarını da geçirgen olarak yapmayı düşünmüştüm fakat polikarbonatı düzgün delmek gerçekten büyük maharet istiyor o yüzden sadece egzoz yuvası açmakla yetindim.

Kaportayı kesmeden de yuvalara uygun biçimde kesilmiş TIR kitleirnden çıkan ince ızgaralardan yerleştirilebilir; aslını aratmadığı gibi, boş olan içerinin görünmesi çok da makbul değil zaten...
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
cavallino
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: cavallino » 09 Kas 2013, 22:54

sui_cast yazdı:Modeli inceleyerek ferrari'nin 1/1'de nasıl bir araç yaptığını anlayabiliriz.. Kataloğa falan gerek yok :+1:

Sample fotoğraflarını gördüğümde birkaç noktasını beğenmemiştim ama final üretimi gerçeklik seviyesini fazlası ile yakalamış :y:
cavallino
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: cavallino » 09 Kas 2013, 23:03

Virtue yazdı:Dokturmussun Aydin Can, hem resin model hem de yaptigin 1/10 model muthis. Hele kendi yaptigin kit uzerindeki iyilestirmeler imrendirdi dogrusu, buyuk emek ve maharet gerektirdigini tahmin edebiliyorum. Ferrari denildiginde forumda aklima ilk sen geliyorsun :lol: LaFerrari'ni de keyifle ve iyi gunlerde sergilemeni dilerim, tum detaylari ile sanat eseri kivaminda is cikartmis BBR :nazar:

Bir tane de nispeten detaylı RC Ferrari'm olsun diye yaptığım bir proje oldu o model, beğenildi ise ne mutlu. Güzel düşünceler için çok teşekkür ederim, herkese keyiflerini yaşayacakları nice modellere diyelim :sapka:

mesaj için cavallino arkadaşımıza teşekkür edenler:
Erdem
cavallino
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: cavallino » 09 Kas 2013, 23:05

Kenan Şavklı yazdı:
cavallino yazdı:Havalandırma ızgaralarını da geçirgen olarak yapmayı düşünmüştüm fakat polikarbonatı düzgün delmek gerçekten büyük maharet istiyor o yüzden sadece egzoz yuvası açmakla yetindim.

Kaportayı kesmeden de yuvalara uygun biçimde kesilmiş TIR kitleirnden çıkan ince ızgaralardan yerleştirilebilir; aslını aratmadığı gibi, boş olan içerinin görünmesi çok da makbul değil zaten...

:wasntme: Herşeyi tamamladıktan sonra aklıma gelmedi değil ama... üşendim çaktırma :whistle:
cavallino
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: REVOLUTION » 10 Kas 2013, 17:00

1:1 olarak başlarsak Ferrari her zaman kendini aşan bir marka; bu yüzden bu kadar çok seviyorum :duyuru:
Ve bu LaFerari gerçekten çok güzel !
Model süper gerçekten; sadece fren diskleri gerçekçi dururken fren kaliperleri pek gerçekçi gözükmüyor; ama ışıktan olabilir tabi, çünkü internette baktığım fotoğraflarda böyle gözükmüyordu. MR konusunda katılıyorum hatta sadece bu model değil birçok modelde MR hep BBR'ın arkasında kalıyor! Fazla resin model almasamda alacağı modelleri kıyasladığımda hep BBR daha iyi çıkmış ve tercihimi o yönde kullanıp BBR'ın yaptığı modeli almışımdır.

Bu güzel modeli bizlere paylaştığın için teşekkürler ama beni kötü yaptığın için .... ayrıca teşekkür ederim :))
Hemen veri tabanına taşıyorum ve iyi sergilemeler dilerim. :+1: :+1: :+1:
Resim

mesaj için REVOLUTION arkadaşımıza teşekkür edenler:
cavallino
Kullanıcı avatarı
REVOLUTION
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Devrim SEN
1/18 Model Sayısı: 224
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 1
1/72 Model Sayısı: 12
- / -- Model Sayısı: 9
Motorsiklet Model: 22
Toplam Model Sayısı: 270
Rep Puani: 5235
REVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yokREVOLUTION rep puani yok

ÖncekiSonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 9 misafir