1/18 LaFerrari - BBR

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

1/18 LaFerrari - BBR

İletiYazar: cavallino » 08 Kas 2013, 15:31

Ferrari'nin en yeni 12 silindirlisi şu an için 1/18 ölçekte sadece BBR ve MR tarafından üretiliyor. Önümüzdeki sene Hotwheels tarafından diecast olarak ta üretilecek model için şu an tek alternarif resin olmakla birlikte, tasarımdaki keskin hatlarından dolayı resin malzeme kullanımı özellikle bu modelde diecast'tan her halükarda bir adım önce olacaktır diye düşünüyorum :y: . Açıkçası MR'ın modellerinde bazı detayları çok güzel işlediğini göz önüne alarak 2 üreticiyi elimde incelemeden karar vermek istemedim; inceledikten sonra ise özellikle bu modeli benim gibi karbon tavanlı tercih edecekler için, karbon işçiliği en önemli kıyaslama noktası oldu. Modelde uygulanan karbon işçiliği ciddi manada üst seviyede, MR maalesef bu noktada çok geride kalmış görünüyor. Case tercih edecekler için de BBR daha geniş tablalı ve daha iyi bir sunum içeren en önemlisi model ismini de içeren bir case sunarken MR daha kompakt bir case tecih etmiş. Açıkçası ben bu modele kadar tabla ve case versiyonları ile ilgilenmedim ama en az bir 7-8 sene Ferrari'nin en üst üretimi olarak kalacak bir modeli ayrı olarak sergilemek sanırım koleksiyonerlere daha büyük haz verecektir, bu nedenle de case'li versiyon olarak koleksiyondaki özel yerini aldı. LaFerrari'yi benim gibi mutlak rosso corsa olarak düşünmeyenlerin ve tek olarak alacakların ise tüm renk skalası çıkana kadar beklemeleri daha yerinde olabilir, sayısız kombinasyoları yapılacağı gibi içlerinde de muhteşem renkler olacağına eminim :sapka: .

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

LaFerrari @ La Stanza Rossa :celeb:

viewtopic.php?f=46&t=18561

Resim

Resim
En son cavallino tarafından, 09 Kas 2013, 11:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

cavallino
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: AYDIN CAN BEKÇiOGLU
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 1325
cavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yok

Re: 1/18 LaFerrari - BBR

İletiYazar: EmirAyaz » 08 Kas 2013, 15:43

Karbon detaylarına bayıldım ve önden görüşü özellikle tampon kısmı bir başka duruyor ''La Stanza Rossa''ya da böylesi yakışır diye düşünüyorum hayırlı olsun iyi günlerde sergileyin :)
Resim

mesaj için EmirAyaz arkadaşımıza teşekkür edenler:
cavallino
EmirAyaz
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Emir AYAZ
1/18 Model Sayısı: 2
1/24 Model Sayısı: 10
1/32 Model Sayısı: 5
1/43 Model Sayısı: 29
1/72 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 17
Toplam Model Sayısı: 55
Rep Puani: 190
EmirAyaz rep puani yok

İletiYazar: Berent TURAN » 08 Kas 2013, 15:51

Sanırım aşık oldum. :inlove:

Maşallah Aydın Can, nazar değmesin..

mesaj için Berent TURAN arkadaşımıza teşekkür edenler:
cavallino
Kullanıcı avatarı
Berent TURAN
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Berent TURAN
1/18 Model Sayısı: 54
Rep Puani: 2770
Berent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yokBerent TURAN rep puani yok

İletiYazar: Kenan Şavklı » 08 Kas 2013, 15:55

1-) Yerdeki -tahmini 1/10 ölçek- Enzo'yu merak ettim!

2-) Son iki fotoda yer alan yeni stand, 1/8'in habercisi gibi...

3-) LaFerrari ve çekimler yine mükemmel; bence de BBR'ın La Ferrari'si daha makbul.
Resim

mesaj için Kenan Şavklı arkadaşımıza teşekkür edenler:
cavallino
Kullanıcı avatarı
Kenan Şavklı
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: kenan savkli
Rep Puani: 9113
Kenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yokKenan Şavklı rep puani yok

İletiYazar: eczserkan55 » 08 Kas 2013, 16:14

Resin üretim harika görünüyor ... Diecast malzeme kullanımından ziyade dış cephede ki karbon görünümünün ve diğer ayrıntıların bu modelde Hw nin pek yansıtamayacağını düşünüyorum ancak peşin hükümlü olmamak lazım tabii ...

eczserkan55
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: Serdar Gökhan » 08 Kas 2013, 16:46

Fıstık gibi otomobil diyecek söz bulamıyorum başka. Hayırlı olsun abi iyi günler de sergile. :sapka: :nazar: :nazar: :nazar:
Modelcilik bir tutkudur...

mesaj için Serdar Gökhan arkadaşımıza teşekkür edenler:
cavallino
Kullanıcı avatarı
Serdar Gökhan
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Serdar
1/18 Model Sayısı: 31
1/24 Model Sayısı: 1
1/43 Model Sayısı: 5
1/64 Model sayısı: 94
1/72 Model Sayısı: 3
1/87 Model Sayısı: 9
- / -- Model Sayısı: 4
Motorsiklet Model: 1
Toplam Model Sayısı: 148
Rep Puani: 3885
Serdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yokSerdar Gökhan rep puani yok

İletiYazar: baris41 » 08 Kas 2013, 17:39

karbon detaylara bayıldım, bu bbr mr cok secdiğim markalar ama ürttikleri araçlar hiç bana hitap etmiyor işallah ilerde değişik markalarada girerler
Resim

mesaj için baris41 arkadaşımıza teşekkür edenler:
cavallino
Kullanıcı avatarı
baris41
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Baris
1/18 Model Sayısı: 127
1/43 Model Sayısı: 55
Rep Puani: 2355
baris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yokbaris41 rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 09 Kas 2013, 03:31

Bir Ferrari herzaman kırmızı olmalıdır.. :smile: :smile: :smile:

mesaj için MAKOSHARK arkadaşımıza teşekkür edenler:
cavallino
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: Nusret Karakaya » 09 Kas 2013, 05:02

Detayları çok ince işlenmiş. Camdaki Ferrari logosu özellikle. :sapka: Hayırlı olsun iyi günlerde sergileyin bu canavarı.
Resim

Oo________oO

SATILIK 1/24 MODELLER İÇİN:
>>>>> viewtopic.php?f=11&t=23842&p=349061#p349061 <<<<<

mesaj için Nusret Karakaya arkadaşımıza teşekkür edenler:
cavallino
Kullanıcı avatarı
Nusret Karakaya
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İsim: Nusret KARAKAYA
1/18 Model Sayısı: 3
1/24 Model Sayısı: 24
1/43 Model Sayısı: 2
1/64 Model sayısı: 5
Toplam Model Sayısı: 32
Rep Puani: 200
Nusret Karakaya rep puani yok

İletiYazar: KADIHAN » 09 Kas 2013, 09:10

Aydın can hayırlı olsun öncelikle. Aslında bir diecast sever olarak bu Kalıplama ve detayların hassasiyetini resinden başka yerde bulamayacağından eminim :grin: Carbon işlemesi, özellikle renk kontrastı, logolar gibi detaylar oldukça iyi işlenmiş modele :think:
Kazasız, belasız güzel günlerde sergilemen dileğiyle :happy:

KADIHAN
MİSAFİR ÜYE
MİSAFİR ÜYE

İletiYazar: cavallino » 09 Kas 2013, 12:04

EmirAyaz yazdı:Karbon detaylarına bayıldım ve önden görüşü özellikle tampon kısmı bir başka duruyor ''La Stanza Rossa''ya da böylesi yakışır diye düşünüyorum hayırlı olsun iyi günlerde sergileyin :)

İçten düşüncelerin için teşekkür ederim Emir :syg:
cavallino
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

cavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yokcavallino rep puani yok

İletiYazar: cavallino » 09 Kas 2013, 12:07

Berent.t yazdı:Sanırım aşık oldum. :inlove:

Maşallah Aydın Can, nazar değmesin..

It's a Ferrari diyorum :inlove: :smile:
cavallino
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

İletiYazar: cavallino » 09 Kas 2013, 12:31

Kenan Şavklı yazdı:1-) Yerdeki -tahmini 1/10 ölçek- Enzo'yu merak ettim!

2-) Son iki fotoda yer alan yeni stand, 1/8'in habercisi gibi...

3-) LaFerrari ve çekimler yine mükemmel; bence de BBR'ın La Ferrari'si daha makbul.

1-) Ölçek tahminin doğru... 1/10; Tamiya'nın RC serisinden. Tamamen indoor kullanım için yaptığım bir model. Sinyal, uzun/kısa, fren vs. tüm ışık aksamı mevcut, tabi modelin normalde böyle bir altyapısı olmadığı için amatör olarak kendim oluşturdum, yeni kitlerde led far yuvaları orijinalindeki gibi kalıplanarak geliyor. 3d amblemler, photoetch eklentiler, metal egzoz, metal disk frenler (dummy) gibi birkaç ayrıntı daha mevcut. Havalandırma ızgaralarını da geçirgen olarak yapmayı düşünmüştüm fakat polikarbonatı düzgün delmek gerçekten büyük maharet istiyor o yüzden sadece egzoz yuvası açmakla yetindim. Birkaç foto:

Fotoğrafı tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

2-) Bugün, yarın... :lol: , aslında bu konuda yazılacak espiriler var ama çok kötü oldukları için şimdilik erteliyorum :lol:

3-) Teşekkürler, bence de BBR :kamyon: , ama Ferrari olması yetiyor zaten :keyif:
cavallino
FORUM ÖZEL ÜYESİ
FORUM ÖZEL ÜYESİ

Sonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir