1965 CORVETTE STING RAY-GMP Masterpiece Collection

Yetkili: BuRaK-B, REVOLUTION

Re: 1965 CORVETTE STING RAY-GMP Masterpiece Collection

İletiYazar: Erdem » 30 Ekm 2013, 13:56

Musa Can ÇİL yazdı:Net en iyi Corvette bu. Autoart'ı bende var ama bunun anca gölgesine yaklaşır . Rengi mükemmel , özellikleri harkulade ne diyim ki başka :smile: Paylaşım süper olmuş abi ellerine sağlık. Ama bence farları açık çok güzel bir araba bu. Yan kısımdan değilde ön taraftan biraz aşağıdan bakınca yaşlı bir dede görünümü veriyor bana :smile: :smile: o yüzden seviyorum bu arabayı . Hayırlı uğurlu olsun abi güzel günlerde sergilensin... :y:

Teşekkürler Musa Can, Autoart yapımının (sanırım 1965 değil de başka yıllara aitti) resimlerini gördüm ve internette yorumları okudum; aslında motor bölümünün fazla detaylı olmaması dışında fazla bir eleştiri yoktu. Farlar açıkken yaşlı bir dede görünümü, hmmm; inan hiç aklıma gelmemişti ama eve gidince aynı şekilde bir de ben bakayım, o dedeyi görebilirim belki :lol:

mesaj için Erdem arkadaşımıza teşekkür edenler:
Musa Can ÇİL
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Erdem
1/18 Model Sayısı: 80
1/24 Model Sayısı: 1
1/32 Model Sayısı: 0
1/43 Model Sayısı: 0
1/64 Model sayısı: 0
1/72 Model Sayısı: 0
1/87 Model Sayısı: 1
- / -- Model Sayısı: 3
Motorsiklet Model: 0
Toplam Model Sayısı: 85
Rep Puani: 4340
Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 30 Ekm 2013, 13:58

Serdar Gökhan yazdı:Gmp İyi çalışmış bu model üzerinde. İyi günler de sergile Erdem abi. :y: :nazar:

Yorumun için teşekkürler Serdar, GMP'yi seviyoruz :smile5:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

Erdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yokErdem rep puani yok

İletiYazar: Erdem » 30 Ekm 2013, 14:00

Emre E. yazdı:Yorum yapmaya gerek var mı bilemiyorum ama, tek kelime ile şöyle diyebilirim: Harika. :f:

Çok teşekkürler Emre Abi, sizin gibi deneyimli bir modelci beğendiyse o halde model güzel demektir :smile:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 30 Ekm 2013, 14:06

canerberk yazdı:Erdem Abi sabah sabah başyapıtınla uykudan uyandık. Corvette modellemesinde edinebilecek en üstün modeli en sonunda edinmişsin. :nazar: Corvette i enine boyuna modelleyen Autoart, (Autoart severler kızacak ama) bu başyapıtın ancak model üzerindeki "Corvette" yazısına yetişebilir herhalde. GMP nin sadece Corvette için ürettiği bu parçalar zaten serinin adından anlaşılacağı üzerine "başyapıt" olarak isimlendirilmiş. Detaylar insanın gözünü yükseklere dikmesine sebep oluyor. Bundan sonra ancak CMC patlatırsın artık Erdem abi. :dance2: Tekrar hayırlı olsun abi.

Yorumun için çok teşekkürler Caner, model gerçekten üst düzey ama aslında mükemmel de değil. Birinci konu boyası, pürüzsüz ve harika denebilecek düzeyde değil, çok yakından bakıldığında ufak kusurlar görünüyor. İkinci konu kapıların 'it dirseği' yapılmış olması, benim kafaya taktığım bir olay değil ama madem GMP 'başyapıt koleksiyonu' adı altında seri çıkartıyor, kapıları orjinal araçtaki mandal sistemiyle yapması gerekirdi diye düşünüyorum. Ağzından bal damlamış adeta ama CMC markası benim bütçeme çok uzak :smile: Bu modeli de uygun fiyatlı denk geldiği için alabildim, yoksa parekende fiyatı benim boyumu aşar.
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 30 Ekm 2013, 14:07

[quote="Ömer ÖLÇEK"]Erdem bu ne güzellik harika bi model paylaşımı.İyi güb
nlerde sergilensin. :nazar: :nazar: :nazar:[/quote
Çok teşekkürler Ömer, henüz vitrine koymadım ama seyir eyleyeceğim günü ben de bekliyorum :smile5:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 30 Ekm 2013, 14:08

spyker yazdı:Bu güzel anlatım ve resimler için teşekkürler Erdem modelini iyi günlerde sergilemeni dilerim :nazar:.Model ise tek kelime ile mükemmel modelin her yerinden detay çıkıyor GMP gerçekten nasıl cezbedeceğini biliyor.

Teşekkürler Fatih, detaylar ile aklım çelindi; kesinlikle doğrudur :lol:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: Erdem » 30 Ekm 2013, 14:12

bigshark yazdı:Mukemmel bir araba, GMP hakkini vermis, sari lastik seritlerine dikkatini cekerim..Gule gule sergile, garajdaki Amerikanlar cogaliyor, dogru yoldasin merak etme.. BRAVO.. :inlove: :inlove: :bravo: :bravo: :drinksb: :handshake:

Serdar Abi, senin yorumun beni ayrıca mutlu etti; Amerikan araçları konusunda duayenlerdensin ne de olsa. Aslında paylaşımım sırasında lastiklerdeki sarı şeritleri sormuştum ama uzun bir konu başlığı olduğu için gözden kaçmış olabilir. Kırmızı şeritleri öğrenmiştik (bana yaklaşma, tozunu attırırım :lol: ), peki sarı şeritler ne ifade ediyor abi? :think:
Kullanıcı avatarı
Erdem
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İletiYazar: bigshark » 30 Ekm 2013, 15:27

Virtue yazdı:
bigshark yazdı:Mukemmel bir araba, GMP hakkini vermis, sari lastik seritlerine dikkatini cekerim..Gule gule sergile, garajdaki Amerikanlar cogaliyor, dogru yoldasin merak etme.. BRAVO.. :inlove: :inlove: :bravo: :bravo: :drinksb: :handshake:

Serdar Abi, senin yorumun beni ayrıca mutlu etti; Amerikan araçları konusunda duayenlerdensin ne de olsa. Aslında paylaşımım sırasında lastiklerdeki sarı şeritleri sormuştum ama uzun bir konu başlığı olduğu için gözden kaçmış olabilir. Kırmızı şeritleri öğrenmiştik (bana yaklaşma, tozunu attırırım :lol: ), peki sarı şeritler ne ifade ediyor abi? :think:

Kirmizi seritli lastik kadar olmasa da ben de tehlikeliyim demek istiyor.. Tabii anlayana.. :lol: :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
bigshark
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE
KIDEMLİ ÖZEL ÜYE

İsim: Serdar GENC
1/18 Model Sayısı: 102
1/24 Model Sayısı: 4
1/87 Model Sayısı: 0
- / -- Model Sayısı: 0
Motorsiklet Model: 7
Toplam Model Sayısı: 113
Rep Puani: 2405
bigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yokbigshark rep puani yok

İletiYazar: Ji EndoJi » 30 Ekm 2013, 19:37

Abi hayirli olsun, ozellikleriyle beni de kendine hayran birakti.

Bir sey sormak isterim, Masterpiece Collection; Aa'nin Signature ya da Welly'nin Nex serileri gibi bir kategori mi?
Resim
Kullanıcı avatarı
Ji EndoJi
FORUM ÜYESİ
FORUM ÜYESİ

İsim: Mert Can
1/18 Model Sayısı: 0
1/24 Model Sayısı: 0
Toplam Model Sayısı: 0
Rep Puani: 285
Ji EndoJi rep puani yokJi EndoJi rep puani yok

İletiYazar: Alper GÖÇENER » 30 Ekm 2013, 23:17

Fotograflara defalarca tekrar tekra donup donup baktim ve detaylara hayran kaldim ozellikle bir corvette fani olarak renginin de cok yakistigini belirtmeden edemeyecegim bir zamanlar ben de 65 mavi olanini almak istemistim ama kismet olmadi ama iyice incelemenden sonra yeniden listeye ekledim iyi gunlerde sergile abi super bir model
Resim
Kullanıcı avatarı
Alper GÖÇENER
GLOBAL MODERATÖR
GLOBAL MODERATÖR

İsim: Alper
1/18 Model Sayısı: 45
1/43 Model Sayısı: 7
Toplam Model Sayısı: 52
Rep Puani: 2080
Alper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yokAlper GÖÇENER rep puani yok

İletiYazar: MAKOSHARK » 31 Ekm 2013, 00:30

Harika bir GMP örneği ve mükemmel bir paylaşım..Teşekkürler kardeşim.. :smile: :smile: :smile:
Kullanıcı avatarı
MAKOSHARK
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Deniz ÇAGLIYAN
1/18 Model Sayısı: 851
1/24 Model Sayısı: 4
Toplam Model Sayısı: 855
Rep Puani: 11586
MAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yokMAKOSHARK rep puani yok

İletiYazar: tolgatitiz » 31 Ekm 2013, 12:13

Erdem, 56 Chevy, Corvette derken, modelcilik başyapıtlarını arka arkaya sunmaya başladın. Bunlar eşsiz parçalar. :sapka:
Ben biraz kızıyorum ama bu Corvette'e, konu hakkında bir bilgim yok ama öyle hissediyorum.
GMP zaten olağanüstü modeller üretiyordu bizi detaya doyuruyordu. Sonra bir Ferrari serisi ve bu Corvette ile "fevkaladenin de fevkinde" piyasasına girdi.
Resmen CMC'ye kafa tuttu. Ama kırılgan (ve panik) Amerikan ekonomisi günleri ile birlikte, bu düzeyde tutunamadı ve tarihteki yerini aldı.
Belkide yanılıyorum, bildiğim bir konu değil.
Modele gelince, her şartta, bulduğun zaman kapılması gereken bir başyapıt. Düşünmeye gerek yok, en doğrusunu yapmışsın.
Güle güle seyret :drinksb:
Resim
Kullanıcı avatarı
tolgatitiz
V.I.P. ÜYE
V.I.P. ÜYE

İsim: Tolga Titiz
1/18 Model Sayısı: 90
1/64 Model sayısı: 166
Motorsiklet Model: 24
Toplam Model Sayısı: 280
Rep Puani: 690
tolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yoktolgatitiz rep puani yok

İletiYazar: sui_cast » 31 Ekm 2013, 13:29

İLk motor fotoğrafı detayları harika göstermiş.. Çok gerçekçi..
Bir de bu yaşta bir aracın o yıllarda enjeksiyonlu üretilmesi ilginç ve takdir edilesi.. hem de bir amerikan..

Çok güzel bir model Erdem.. Güzel günlerde sergile..
:y:
Resim
Kullanıcı avatarı
sui_cast
DC HABER
DC HABER

İsim: BAHADIR E.
1/18 Model Sayısı: 64
1/43 Model Sayısı: 2
Toplam Model Sayısı: 67
Rep Puani: 8145
sui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yoksui_cast rep puani yok

ÖncekiSonraki

Yeni Alınan 1/18 Modeller

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir